Všetko o olejovaní vlasov

Olejovanie vlasov – čo je to?

To je asi prvá otázka, ktorá vám príde na myseľ zakaždým, keď počujete frázu „olejovanie vlasov“.

ČO PRESNE JE OLEJOVANIE VLASOV?

Vo všeobecnosti – je to jednoducho nanášanie prírodných olejov na vlasy a pokožku hlavy. Uistite sa, že olej, ktorý používate, je nerafinovaný a lisovaný za studena – len vtedy je vhodný nie len na jedenie, ale aj ako skrášľujúci produkt. Ba čo viac, nestráca svoje cenné vlastnosti, vitamíny a minerály.

Aplikácia vlasových olejov je podobná používaniu balzamov a masiek na vlasy.

Jediný rozdiel sa týka dvoch vecí:

po prvé: typ prípravku, ktorý nanášate (namiesto masky na vlasy, kúpenej v drogérii používate oleje).

po druhé, masky na vlasy pôsobia len na telo vlasu, zatiaľ čo vlasový olej má prospešný vplyv na vlasy, pokožku hlavy a vlasové cibuľky. Pamätajte si, že je veľmi dôležité aplikovať oleje na pokožku hlavy.

Ako vykonať olejovanie vlasov?

Starostlivo! Budete potrebovať riadny vlasový olej a…vlasy! Avšak okrem týchto dvoch najdôležitejších častí budete potrebovať pár nástrojov:

ČO JE POTREBNÉ K OLEJOVANIU VLASOV?

1. Uterák – zakryje vaše ramená počas aplikácie; neskôr si do neho môžete zabaliť vlasy, aby ste vytvorili teplé prostredie pre lepšie účinkovanie oleja. Pamätajte si, že prírodné oleje majú radi teplo, a preto by ste ich vždy mali dodatočne zakryť s…

2 … plastovou čiapkou do sprchy. Je užitočná aj vtedy, ak si plánujete nechať olej na vlasoch cez noc. Taktiež ochráni váš vankúš pred zašpinením.

3. Špeciálny štetec (napríklad ten, ktorý používate pri farbení vlasov) alebo iný štetec, ktorý považujete za praktický. Uľahčí aplikáciu oleja na pokožku hlavy a vlasy. Vďaka nemu rovnomerne nanesiete olej po celých vlasoch. Robte to tak, ako keby ste si farbili odrasty: jednoducho prekladajte svoje vlasy na rôzne časti hlavy a nanášajte tam olej. Keď je celá pokožka hlavy pokrytá olejom, naneste ho po celej dĺžke vlasov, a potom vykonajte jemnú masáž hlavy, aby ste stimulovali obeh a „donútili“ vlasové folikuly k činnosti.

4. Hrebeň so širokými zubami – uľahčí česanie vlasov pokrytých olejom a tiež pomasíruje pokožku hlavy.

5. Jemný šampón. Ten zmyje olej z vašich vlasov. Ideálne by mal byť prírodný, bez ťažkých silikónov, parabénov a iných komedónnych látok. Tento šampón nezasahuje do procesov prebiehajúcich na pokožke hlavy. Môžete tiež použiť jemný detský šampón.

Keď ste zozbierali všetky potrebné nástroje, je čas preskúmať…

METÓDY OLEJOVANIA VLASOV

Existujú rôzne metódy olejovania vlasov, z ktorej každá pôsobí na pramene s rozdielnou intenzitou. Stojí za to poznať ich všetky, aj keď len na to, aby ste vyskúšali ako pôsobia na váš typ vlasov. Asi najlepšou možnosťou je používať niekoľko metód striedavo, aby ste zabezpečili komplexnú ochranu a regeneráciu vlasov. Avšak pamätajte si, že vaš plán olejovania vlasov musí obsahovať aj olejovanie pokožky hlavy – len takto poskytnete vlasom kompletnú regeneráciu a posilnenie korienkov.

1. CELONOČNÉ OLEJOVANIE VLASOV – naneste olej na suché alebo vlhké vlasy a pokožku hlavy (je to veľmi dôležité!). Nechajte ho pôsobiť cez noc a ráno ho zmyte jemným šampónom.

2. OLEJOVANIE VLASOV PRED ICH UMYTÍM – je krátka verzia celonočného olejovania. Ak nemáte čas umývať si ráno vlasy, jednoducho nechajte olej vo vlasoch kratšie. Avšak majte na pamäti, že hodinová kúra je absolútnym minimom času, vyžadovaného na to, aby olej začal pôsobiť. Potom si umyte vlasy s jemným šampónom.

3. OLEJOVANIE VLASOV S KONDICIONÉROM – Pridajte pár kvapiek oleja do vášho kondicionéra alebo masky na vlasy. Je lepšie, ak používate produkty bez obsahu SLS, SLES. Vždy hľadajte prírodné ingrediencie.

4. OLEJOVANIE VLASOV V MISKE – pripomína metódu dobre známu našim starým mamám – máčanie vlasov v rastlinných odvaroch. V tomto prípade aplikujte pár kvapiek oleja do misky plnej vody (alebo mlieka, šťavy z aloe vera, bylinného odvaru, atď.) a máčajte v nej svoje vlasy hneď pred alebo po umytí vlasov.

5. OLEJOVANIE VLASOV V SPREJI – pozostáva z nasprejovania vlasov so zmesou olejov, vody a bylín (môže to byť len prevarená voda a olej). Vylejte zmes do fľaštičky s rozprašovačom a nasprejujte si celé vlasy. Môžete ho používať stále vtedy, keď chcete vlasom dodať lesk, zlepšiť ich stav alebo hydratovať pramienky.

6. SUCHÉ OLEJOVANIE VLASOV – v tomto prípade nanášate olej na suché vlasy hneď po umytí a vysušení. Uistite sa, aby ste sa vyhli aplikácii oleja na pokožku hlavy. Takto dodáte vlasom lesk, vyživíte a ochránite pramene pred škodlivým UV žiarením. Dodatočne môžete olej aplikovať od strednej časti vlasov smerom nadol alebo len na končeky – zabránite tak ich štiepeniu.

Ba čo viac, zapamätajte si, že pri používaní prírodných olejov je veľmi dôležitá pravidelnosť. Je kľúčom k úspechu, umožňuje vlasom správne rásť, poskytuje im dôkladnú regeneráciu a dodáva nádherný vzhľad.